Наша адреса:

18015, м. Черкаси,

вул. Митницька, 59.

тел. 63-08-83

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

postheadericon Комплектування дошкільного закладу

2.1. Комплектування дошкільного закладу здійснюється протягом календарного року відповідно до вимог Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого спільним наказом МОН і МОЗ України від 27.03.2006 року № 240/165 .

2.2. Наповнюваність дошкільних груп в дошкільному закладі здійснюються згідно з нормативами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року № 128, зареєстрованим Міністерством юстиції України 06.03.2002 року за № 229/6517. Власник може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність груп дітьми у дошкільному закладі.

2.3.До дошкільного навчального закладу компенсуючого типу направляють дітей за згодою батьків,або осіб,якіїх замінюють, та встановлюють  граничний  термін їх перебування місцеві органи управління освітою з урахуванням висновку психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК)для спеціальних дошкільних навчальних закладів.

2.4.Прийом дітей до дошкільного навчального закладу (групи)компенсую чого типу здійснюється завідувачем закладу протягом календарного року на підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють,свідоцтва про народження дитини ,направлення місцевого органу управління освітою,висновку ПМПК. Крім того, всім дітям з недорозвиненням мовлення рекомендовано мати висновок сурдолога.

2.5. До дошкільного закладу зараховуються діти, які мають тяжкі мовленнєві розлади, ринолалію, заїкуватість, фонетико-фонематичне недорозвинення мовлення при збереженому слусі та інтелекті. Зарахування дітей до дошкільного закладу та відрахування з нього проводиться наказом по дошкільному закладу.

2.6. Комплектування груп здійснюється за віковими ознаками з урахуванням характеру рівня мовленнєвого недорозвинення. Для дітей з однорідними мовленнєвими розладами створюються окремі групи з обов’язковим індивідуальним обліком їх мовленнєвого розвитку.

2.7. У групи для дітей з тяжкими мовленнєвими порушеннями зараховуються діти з 2-х років (ринолалія, заїкуватість, загальне недорозвинення мови, алалія, афазія, дизартрія); з 4-х років (фонетико-фонематичне недорозвинення, дислалія).

2.8. Тривалість перебування дітей з порушеннями мовлення встановлюється міською психолого-медико-педагогічною консультацією в залежності від рівня та ступеня мовленнєвого порушення: із загальним недорозвиненням мовлення та заїкуватістю – від зарахування до початку шкільного навчання; з фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення – до 1 року.

2.9. У разі необхідності тривалість перебування в дошкільному закладі може бути продовжено місцевими органами управління освітою  з урахуванням висновку ПМПК .

2.10. Не зараховуються до дошкільного закладу зазначеного типу діти, які мають виражені порушення слуху, зору, розумово відсталі, з психопатоподібною поведінкою, хворі на епілепсію, шизофренію; з тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату, які самостійно не пересуваються і потребують особливого догляду.

2.11. Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, завідувач зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

2.12. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

2.13. Відрахування дитини з дошкільного навчального закладуможе здійснюватись:

– за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

– на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, щовиключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу. Такийвисновок одночасно повиненмістити рекомендації щодо типу дошкільного навчального закладу, вякому доцільне подальше перебування дитини;

– у разі несплати без поважних причин батьками або особами, якіїх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

2.14. Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов’язанаписьмово із зазначенням причин повідомити батьків або осіб, які їхзамінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарнихднів.

2.15. Забороняється безпідставне відрахування дитини здошкільногонавчального закладу.

Comments are closed.

Нас можна знайти на facebook